Jesteś tutaj: Strona główna » Menu przedmiotowe » Zajęcia dodatkowe

Zajęcia dodatkowe

1. W przedszkolu na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) mogą być prowadzone zajęcia dodatkowe dla dzieci  (rytmika,  religii itp.).
  2. Rodzaj zajęć dodatkowych, ich częstotliwość i forma organizacyjna uwzględniają
    w szczególności potrzeby i możliwości rozwojowe dzieci oraz  zależą od wyboru rodziców.
  3. Dzieci uczęszczające na zajęcia dodatkowe, są pod opieką osoby odpowiedzialnej za prowadzenie tych zajęć, natomiast pozostałe dzieci mają w tym czasie zapewnioną opiekę nauczyciela.
  4. Czas trwania zajęć prowadzonych dodatkowo, a w szczególności zajęć z rytmiki i nauki religii  jest dostosowany  do możliwości rozwojowych dzieci i wynosi około 15 minut dla dzieci 3-4 letnich i około 30 minut dla dzieci 5-6 letnich.
  5. Organizacja i terminy zajęć dodatkowych ustalane są przez dyrektora placówki.

Wersja do wydruku

Informacje o artykule