Sobota, 2018-04-21

Dzień Ziemi w Skaryszewskim Przedszkolu

Jesteś tu: » Galeria » Dzień Ziemi w Skaryszewskim Przedszkolu

SKARYSZEWSKIE PRZEDSZKOLAKI DBAJĄ O PRZYRODĘ

W piątek 22 kwietnia skaryszewskie przedszkolaki w ramach obchodów Dnia Ziemi wyruszyły na spacer z zielonymi balonikami. Odwiedziły pana burmistrza oraz rynek.

Działania dotyczące dbania o przyrodę trwały w przedszkolu od początku kwietnia. Organizowały ją nauczycielki z oddziału Słoneczka. Wraz z nastaniem cieplejszych dni osoby pracujące w przedszkolu zadbały o wygląd ogrodu i placu zabaw. Dużo krzewów wyschło podczas ubiegłorocznej suszy, w związku z tym priorytetem stało się dosadzenie nowych roślin. UMiG dokupił 16 krzewów, które zostały posadzone przez dzieci i nauczycieli z poszczególnych grup.

Kolejnym działaniem była segregacja odpadów. Dzieci uczyły się jak odróżnić papier i makulaturę od plastiku, a następnie wrzucały je do ustawionych przy wejściu pojemników. Zorganizowano również konkurs ekologiczny związany z segregowaniem odpadów. Każdy przedszkolak, który przyniósł do przedszkola 35 l worek zgniecionego plastiku lub znaczną ilość makulatury miał otrzymać nagrodę. Dzieci i rodzice poważnie potraktowali tę akcję. Objętość przyniesionych odpadów zaskoczyła pracowników przedszkola. Nagrody zostały wręczone w poszczególnych grupach. Było to 50 szt. krzewów ufundowanych również przez UMiG, które dzieci miały wsadzić w przydomowych ogrodach. Niektórzy z uczestników dostali nawet po kilka sztuk, a zwyciężczynią została Laura Kowalczyk z grupy Jagódki, która dostała 6 krzewów.

W dniu 21 kwietnia dzieci oglądały filmy o tematyce ekologicznej z serii „Notatnik przyrodniczy”. Poznały odpowiedź na pytania: dlaczego słowik nie śpiewa?, dlaczego kluski pływają w wodzie? i dlaczego wielbłąd żyje na pustyni? Utrwaliły sobie wiadomości dotyczące oszczędzania wody, utrzymania czystości podczas pobytu na łonie natury i ograniczania hałasu. Wzięły również udział w konkursie dotyczącym segregowania odpadów, w prawidłowy sposób podzieliły papier i plastik. W nagrodę za prawidłowe odpowiedzi i segregację 15 osób otrzymało krzewy, które przekazała ze swojej szkółki pani Grzelak.

Następny dzień był szczególny. Przedszkolaki odwiedziły pana burmistrza Ireneusza Kumięgę, podziękowały za dobrą współpracę i otrzymane krzewy, zaśpiewały piosenkę o wiośnie i wręczyły bukiecik tulipanów wykonanych z materiałów odpadowych. Pan burmistrz był mile zaskoczony, nie spodziewał się tej wizyty. Przekazał decyzję urzędu, że zostanie utworzony w przedszkolu dodatkowy oddział dla nieprzyjętych 3-latków.

Dziękujemy panu burmistrzowi oraz panu Pawłowi Ostrowskiemu za współpracę, ufundowanie nagród i wspieranie działań przedszkola dotyczących dbałości o przyrodę. Dziękujemy również pani Marlenie Grzelak za przekazanie krzewów na konkurs.