Wtorek, 2018-10-16
Ambrozego, Florentyny

Patriotyzm zaczyna się w przedszkolu, czyli 11 listopada oczami przedszkolaków.

Jesteś tu: » Galeria » Patriotyzm zaczyna się w przedszkolu, czyli 11 listopada oczami przedszkolaków.

Patriotyzm zaczyna się w przedszkolu.

Nigdy nie jest za wcześnie na lekcje historii i naukę wartości.

Nawet najmłodsi potrafią nauczyć się pieśni patriotycznych i przyswoić ważne fakty
z historii Polski. Udowodniły to przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Skaryszewie. Z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości w przedszkolu podjęto wiele inicjatyw. W grupach przeprowadzano pogadanki oraz przygotowywano prace plastyczne. Przez takie działania od najmłodszych lat kształtuje się w dzieciach miłość do swojego kraju i poczucie odpowiedzialności za Polskę. Dzieci z czterech grup przedszkolnych pod opieką wychowawców wystąpiły podczas Wieczornicy Niepodległościowej:

–                    W piosence pt.: „Jak to na wojence ”, wystąpiły dzieci z gr. Pszczółki: Pola Maciejec, Daria Ambroży, Mikołaj Wolski, Anna Boguszewska. Wych. Agnieszka Konopska, Beata Wojdat.

–                    W piosence pt.: „Wojenko, wojenko”, wystąpiły dzieci z gr. Biedronki: Jakub Rogulski, Patrycja Dulebska, Jan Mamczarz.  Wych.  Martyna Gos, Sylwia Hajduk.

–                    W piosnce pt.:  „Przybyli ułani”, wystąpiły dzieci z gr. Krasnale: Laura Katus, Magdalena Jurkowska, Maja Kula. Wych.  Teresa Adamczyk, Bernadeta Socha.

–                    Dzieci z gr. „Jagódki”: Julia Madejska, Julian Kozicki. Wych. Agnieszka Ciupa.