• Odwiedziło nas: 295676 osób
  • Do końca roku: 167 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!! dni
Wtorek, 2018-07-17
Imieniny:
Aleksego, Bogdana

Wizyta św. Mikołaja.

Jesteś tu: » Galeria » Wizyta św. Mikołaja.

Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. 6 grudnia w naszej placówce pojawił się długo oczekiwany gość - ,,prawdziwy” św. Mikołaj.

 Przed jego wizytą dzieci obejrzały na wielkim ekranie bajkę, aby bliżej zapoznać się
z postacią Świętego Mikołaja, który buł Biskupem Miry. 

W dzisiejszych czasach święty Mikołaj jest kojarzony z rubasznym czerwononosym krasnalem z zimnej Laponii. Jego czerwone wdzianko i takaż charakterystyczna czapka w ogóle nie kojarzą się z godnością biskupią. Zamiast pastorału, w ręku dzierży worek pełen podarunków
i łakoci. Komercjalizacja życia stworzyły taki właśnie obraz jednego z najpopularniejszych
i najbardziej czczonych niegdyś świętych. Nie jest to jednak obraz prawdziwy. Prawdziwa Historia Św. Mikołaja zaczyna się nie w zimnej, leżącej za kołem polarnym Laponii ale w Licji (na terenie dzisiejszej Turcji) gdzie urodził się ok 270r. Św. Mikołaj był gorliwym pasterzem, hojnym dla wszystkich potrzebujących. Był biskupem o dobrym sercu i twardej postawie względem błędu.  Od młodości wyróżniał się nie tylko pobożnością, ale był też bardzo wrażliwy na ludzkie nieszczęścia. Po śmierci rodziców dzielił się chętnie swoim majątkiem z biednymi.  

Po zapoznaniu się z sylwetką Świętego Mikołaj  cała sala oczekujących dzieci powitała go głośnymi oklaskami. Gość wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Podczas spotkania Mikołaj życzył wszystkim dzieciom oraz pracownikom przedszkola zdrowych i radych świąt Bożego Narodzenia. Obiecał, że powróci do nas za rok.

Na zakończenie Św. Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi prezentami. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem.

Bardzo serdeczne podziękowania składamy pani Annie Gajos z grupy Pszczółki i panu Przemysławowi Rutkowskiemu z grupy Jagódki.

 

Magdalena Dziewit

 

Galerie