Sobota, 2018-04-21
Jarosława, Konrada

Akcja "Bezpieczny patrol"

Jesteś tu: » Galeria » Akcja "Bezpieczny patrol"

Komisariat Policji w Skaryszewie we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy w Skaryszewie oraz jednostką OSP Skaryszew podjęli działania organizując akcję pn.: „Bezpieczny Patrol”

18 grudnia 2017r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z panem policjantem, ratownikiem medycznym i strażakiem. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego, tematy zagrożenia pożarami i innymi niebezpiecznymi zdarzeniami, udzielenie pierwszej pomocy  oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. W trakcie dyskusji panowała atmosfera przepełniona emocjami, dzieci chętnie zabierały głos. Przedstawiły numer alarmowy do straży pożarnej. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości, a później mogły zobaczyć karetkę pogotowia, samochód strażacki i policyjny. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły gościom upominki.