Czwartek, 2018-10-18
Hanny, Klementyny

Jesteś tu: » Strona startowa » Malinki » Kilka słów o grupie

„Malinki” to grupa dzieci 3 – letnich. Uczęszcza do niej 25 dzieci.

W naszej grupie w dalszym ciągu trwa proces adaptacji. Część
z przedszkolaków wchodzi do sali z uśmiechem na twarzy, ale są  dzieci którym bardzo ciężko jest rozstać się z mamą i tatą.

Jesteśmy ciekawi świata i interesujemy się  wszystkim co nas otacza. Poznajemy przedszkole, nasze Panie i rówieśników, z którymi spotykamy się codziennie. Dużo czasu spędzamy  na wspólnej zabawie, ale pamiętamy również o rozwijaniu umiejętności samoobsługowych. Podczas  zajęć i zabaw staramy się skupić uwagę, żeby poznać wiele ciekawych rzeczy. Uczymy się tańczyć, śpiewać, rysować, lepić z plasteliny i  malować. Uczestniczymy
w zajęciach z j. angielskiego i religii. Po intensywnej pracy i wielu wrażeniach związanych z odkrywaniem otaczającego świata, chętnie odpoczywamy na leżaczkach słuchając muzyki relaksacyjnej lub bajek.

W naszej przedszkolnej gromadzie staramy się tworzyć jedną wielką rodzinę. Staramy się być dla siebie mili, szanować swoją pracę, pracę kolegów i przestrzegać wspólnie ustalonego Kodeksu Przedszkolaka.