Sobota, 2018-02-17
Donata, Gizeli

Jesteś tu: » Strona startowa » Motylki » Kilka słów o grupie

Grupa "Motylki" liczy 25 dzieci, 7 dzieci to 5 latki, a 18 to 6 latki.W naszej grupie jest 15 dziewczynek i 10 chłopców. Wrzesień był miesiącem, w którym dzieci wzajemnie się poznawały, gdyż dołączyły do nas dzieci z różnych grup. W tym roku szkolnym pracujemy w oparciu o Program nauczania „Nasze przedszkole” wydawnictwa MAC, zgodny z nową Podstawą Programową. Realizujemy również innowację pedagogiczną ,,Kosz malin- nieprzemijające wartości” autorstwa pani Jadwigi Dróżdż, Marleny Gajdzińskiej , Anny Jurczak i programy dodatkowe: „Program współpracy ze środowiskiem rodzinnym i lokalnym” – program własny autorstwa pani Anny Jurczak i Marleny Gajdzińskiej.

Program ekologiczny,, Niech bije zielone serce Ziemi’’ – autorstwa pani Marleny Gajdzińskiej.

Program logopedyczny,, Mówię prawidłowo”- autorstwa pani Anny Jurczak.

Uczymy się w grupie przestrzegania zasad zgodnego życia, ze szczególnym naciskiem na swobodne i kulturalne komunikowanie się wzajemne. Staramy się wspólnie rozwiązywać konflikty, umiejętnie radzić sobie w sytuacjach trudnych, dostrzegać różnice między dobrem a złem.

W ciągu dnia mamy czas i miejsce na zabawę, naukę i wyjście do ogrodu przedszkolnego.

W codziennych sytuacjach zachęcamy dzieci do wyrażania swoich myśli, potrzeb i stanów emocjonalnych. Wdrażamy do posługiwania się wyrazistą mową. Poznajemy literaturę dziecięcą. Dzieci wyodrębniają zdania, słowa w zdaniu, dzielą słowa na sylaby, wyodrębniają głoski. Całościowo rozpoznają napisy umieszczone w sali. Wszystkie te działania prowadzą do przygotowania 6-latków do czytania. Sprawność ręki dzieci nabywają dzięki różnym czynnościom manualnym w pracach plastyczno-konstrukcyjnych. Rozwijamy również nasze zdolności teatralne uczestnicząc  w zabawach dramowych wspólnie z naszymi wychowawczyniami, które prowadza w przedszkolu KÓŁKO TEATRALNE. Już wkrótce zaprezentujemy wszystkim  uroczystość Święto Chleba z udziałem naszej grupy i zaproszonych gości.

W roku szkolnym przeprowadzone zostaną badania gotowości szkolnej. Rozwój jest procesem, w którym obserwujemy zmiany prowadzące do lepszego funkcjonowania dziecka. W celu wychwycenia tych zmian, przeprowadzona zostanie diagnoza (pierwsza na jesień, druga wiosną).

Mamy nadzieję, że czas spędzony w przedszkolu przyczyni się do osiągnięcia przez dzieci dojrzałości szkolnej i ułatwi im dalszą naukę w szkole.

Nauczycielki : Anna Jurczak i Marlena Gajdzińska