Sobota, 2018-01-20
Fabioli, Miły

Wczesne wspomaganie rozwoju

Jesteś tu: » Strona startowa » Oddział specjalny Słoneczka » Wczesne wspomaganie rozwoju

Wczesne Wspomaganie Rozwoju.

Wczesne Wspomaganie Rozwoju jest to stymulowanie rozwoju dziecka z dysfunkcjami rozwojowymi oraz jego rodziny.
W ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju dziecko może być objęte różnego rodzaju terapiami tj. :
Logopedia, terapia integracji sensorycznej (SI), hipoterapia, rehabilitacja, zajęcia pedagogiczne (z surdo-,tyflo- lub oligofrenopedagogiem).
Rodzaj prowadzonych terapii jest uzależniony od potrzeb dziecka.
Ilość godzin tych zajęć wynosi od 4 do 8 godz. na miesiąc.

Wczesnym Wspomaganiem mogą być objęte dzieci od urodzenia do momentu podjęcia nauki w szkole. Zajęcia mogą być zorganizowane również dla dzieci, które nie uczęszczają do naszego przedszkola.
Podstawą prawną  do objęcia dziecka tymi zajęciami jest opinia o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju wydana przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną.
Pragniemy, aby Przedszkole w Skaryszewie stawało się placówką coraz bardziej otwartą na potrzeby małych dzieci z niepełnosprawnościami. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.
Rodziców zainteresowanych objęciem swojej pociechy taką formą pomocy prosimy o kontakt z Przedszkolem.