• Do wakacji: WAKACJE!!! dni
Poniedziałek, 2018-07-16
Eustachego, Mariki

Święto chleba w skaryszewskim przedszkolu.

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Święto chleba w skaryszewskim przedszkolu.

Święto chleba w skaryszewskim przedszkolu.

Dzień 23.11.2017r w skaryszewskim przedszkolu był niezwykły. Tego dnia odbyło się „Święto chleba”. Panie nauczycielki z koła teatralnego i dzieci z gr. „Motylki”, przygotowały przedstawienie pt. „Bez chleba żyć się nie da”. Przedstawienie to było wyrazem   naszej codziennej  troski o chleb powszedni, świadectwem wielkiego uznania dla rolników, młynarzy, piekarzy i cukierników. Zaproszeni goście i przedszkolaki zostały zapoznane z historią powstawania chleba na przestrzeni wieków, z dawnymi i obecnymi metodami wytwarzania pieczywa. Poprzez tę uroczystość dzieci nauczyły się, iż należy traktować z szacunkiem każdą okruszynę chleba. „Od szacunku dla kromki naszej powszedniej strawy już tylko krok od szacunku dla najbliższych, do kraju, do otaczającego nas świata.”

Przedszkolaki tańczyły w pięknych krakowskich  strojach ludowych, śpiewały oraz recytowały wiersze pełne wartości patriotycznych. W skład koła teatralnego w przedszkolu wchodzą: p.Marlena Gajdzińska, Anna Jurczak, Milena Barańska, Aneta Cieśla,  Emilia Kajdan, Sylwia Hajduk, Teresa Adamczyk. Za oprawę muzyczną odpowiedzialna była pani Paulina Mamcarz.

Autor: Anna Jurczak

Zapraszamy do obejrzenia bardzo dużej ilości zdjęć dzięki uprzejmości pana Daniela Rogali, który sfotografował całe przedstawienie.