Sobota, 2018-04-21
Jarosława, Konrada

Święto pluszowego misia.

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Święto pluszowego misia.

Święto pluszowego misia.

Dzień Pluszowego Misia

24 listopada nasze przedszkolaki z grupy Krasnale i Pszczółki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci wybrały się do Miejsko – Gminnej Biblioteki, ze swoimi pluszowymi ulubieńcami. Przybyły misie małe, średnia i duże, brązowe, czarne, różowe i inne, a każdy miś był wyjątkowo piękny. Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków w specjalne przygotowanym kąciku. Następnie dzieci zapoznały się z historią pluszowego misia, oraz przypomniały najsławniejszych bohaterów spotykanych w dziecięcej literaturz (Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Corargol). Następnie dzieci wykonały w grupach przepiękne Misie, które zabrały ze sobą do przedszkola. Przedszkolaki miały również okazję wziąć udział w konkursie „Portret niedźwiadka”, którego rysowały z zamkniętymi oczami. Konkurs ten wywołał na ich twarzach wiele uśmiechów i radości. Dzieci miały możliwość kolorowania portretu misia, bawiły się w starego niedźwiedzia, oraz otrzymały wesołe opaski z sylwetą misia na głowę. Ukoronowaniem całego spotkania był słodki cukierek dla każdego. Dzień ten był pełen radości, wesołej zabawy a u wszystkich przedszkolaków wywołał szeroki uśmiech na twarzy. Na koniec przedszkolaki podziękowały paniom pracującym w bibliotece za zaproszenie i miłą zabawę.

Nauczycielki przedszkola
Beata Wojdat